Grafikerci Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Mavi Marmara'ya çıkanı ağlatan nokta

YazarMesaj
Admin
Üst Düzey Admin
Üst Düzey Admin
Admin

Takımı : Seçilmedi
Rep Puanı : 12868956
Rep Gücü : 102528

Mavi Marmara'ya çıkanı ağlatan nokta Empty
MesajKonu: Mavi Marmara'ya çıkanı ağlatan nokta   Mavi Marmara'ya çıkanı ağlatan nokta EmptyC.tesi 1 Ocak 2011 - 11:59

İsrail'in Gazze'ye yardım götürürken saldırarak içindeki sivil gönüllülerden 9 Türkü öldürdüğü Mavi Marmara gemisi demirlediği Sarayburnu'nda ziyaretçi akınına uğruyor Her gün on binlerce insan gemiye gelerek 31 Mayıs gecesi yaşananları yerinde görüyor.

Sarayburnu limanında demirli bulunan Mavi Marmara gemisine İstanbul’un farklı semtlerinden, il dışından ve yabancı ülkelerden ziyaretçiler geliyor. Öğrenci grupları, işçi ve memur sendikaları Mavi Marmara’yı toplu ziyaretler gerçekleştiriyor. Ziyaretlerin yoğun olması sebebiyle geminin kapısında kuyruklar oluşmaya başladı. Ünlü isimler de gemiyi ziyarete geliyorlar. Gazeteciler, yazarlar, aydınlar, sanatçılar vs. kamuoyunda bilinen birçok isim Mavi Marmara’ya ziyarette bulunuyor.

ZİYARET SABAH NAMAZINDAN SONRA BAŞLIYOR

İHH İnsani Yardım Vakfı Basın Sözcüsü Salih Bilici, sabah namazından sonra gemiye ziyaretlerin başladığını, Türk halkının bu konuda çok hassas olduğunu söyledi. İstanbul’da şuan en çok ziyaret edilen mekânın Mavi Marmara olduğunu belirten Bilici, “Her gün on binlerce insan gemiyi ziyaret ediyor. Ziyaretler sabah namazından sonra başlıyor. Akşam geç saatlere kadar devam ediyor. Ziyaretlerin yoğunluğu sebebiyle geminin bir hafta daha Sarayburnu limanında kalmasına karar verdik” dedi.

DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ YAZIYORLAR

Mavi Marmara’yı ziyaret edenler, gördükleri karşısında şoke olup duygulanıyorlar. Gemide bulunan kan lekeleri ve kurşun delikleri vahşetin izleri olarak olduğu gibi duruyor. Ziyaretçiler 9 insani yardım gönüllüsünün şehit olduğu yerlerde dualar okuyorlar. Gemiyi ziyaret eden vatandaşlar, sözün bittiği yerde olduklarını, duygularını ifade edecek kelime bulamadıklarını ifade ediyorlar.

Ziyaretçiler, ambargo altındaki Filistin halkına insani yardım malzemesi götürürken 31Mayıs 2010 tarihinde İsrail’in kanlı saldırıda bulunduğu Mavi Marmara gemisinin İsrail vahşetinin bir belgesi olarak tarihe geçeceğini kaydediyor. Vatandaşlar, duygu ve düşüncelerini geminin kapısında duran anı defterine yazıyorlar.

Mavi Marmara'ya çıkanı ağlatan nokta
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pes 2011 | Olimpiyat Açık Mavi Top
» Mavi Ekran Hataları ve Anlamları Nelerdir Hepsi Burda