Grafikerci Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kuantum bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıl

2 posters
YazarMesaj
Admin
Üst Düzey Admin
Üst Düzey Admin
Admin

Takımı : Seçilmedi
Rep Puanı : 12868986
Rep Gücü : 102528

Kuantum bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıl Empty
MesajKonu: Kuantum bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıl   Kuantum bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıl EmptyCuma 21 Ocak 2011 - 3:35

İkili bitlere dayanan klasik bilgisayarların aynı anda sadece bir iş yapabildiğine işaret eden bilim adamları, kuantum bitleri adı da verilen kübitlere dayalı süper hızlı kuantum bilgisayarlarının bir problem üzerinde pek çok çözümü test edebilme imkanı sağlayacağına inanıyor.

Oxford Üniversitesinden John Morton'un başkanlığındaki bir grup İngiliz, Japon, Kanadalı ve Alman bilim adamı, Nature dergisinde yayımladıkları yazıda, silikon üzerinde 10 milyar bit ''kuantum dağınıklığı'' üretmeyi başardıklarını duyurdu.

Ünlü fizikçi Albert Eistein'ın ''uzak bir yerde ürkütücü bir hareket'' sözüyle bilim çevrelerine tanıttığı ''kuantum dağınıklığı'' kavramı, parçacıkların, parçacıklardan birinin durumunun değiştirilmesi halinde diğer parçacığın da durumunun değişeceği bir şekilde bağlanabilmesi olarak tanımlanıyor.

Oxford Üniversitesi'nden John Morton yaptığı açıklamada, 10 milyar ''dağınık çiftler'' halindeki bilgiyi, bilgisayar yongasının temelini oluşturan silikon üzerinde, yüksek duyarlılıkta üretmenin kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.
Selma
Güzel yüz aynaya aşıktır.
Güzel yüz aynaya aşıktır.
Selma

Takımı : Fenerbahçe
Rep Puanı : 2037884
Rep Gücü : 672

Kuantum bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıl Empty
MesajKonu: Geri: Kuantum bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıl   Kuantum bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıl EmptyCuma 21 Ocak 2011 - 7:15

Teşekkürler Adminim

Kuantum bilgisayarlara bir adım daha yaklaşıl
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» F.Bahçe uygun adım zirveye!
» "Şampiyonlukta önemli bir adım attık"
» Teknolojik hayatınızı geliştirecek 10 adım
» Helikopteri daha sessiz çalıştıracak sistem
» Trabzonspor'dan bir transfer daha